Tisková zpráva

Pozdvižení na zastávce autobusu v Nádražní ulici ve čtvrtek večer vzbudil muž rozbíjející lahve od piva. Přítomní svědci události na pomoc přivolali hlídku městské policie. Jeden z přítomných se k činu brzy přiznal. Následoval úklid střepů a pokuta za znečištění veřejného prostranství.

Ve středu odpoledne musela v budově České pošty na sídlišti Máj zasáhnout hlídka městské policie. Pracovnice pošty se totiž kvůli dřívějšímu uzavření provozovny z důvodu desinfekce vnitřních prostor staly terčem verbálního napadání některých klientů. Strážníci proto dohlédli na pokojné dokončení jejich práce.

Za odkládání odpadu mimo místa k tomu určená nebo neoprávněné založení skládky hrozí potíže se zákonem. O tom se v neděli přesvědčil na vlastní kůži sedmačtyřicetiletý muž. Odložení mnoha kusů nábytku a dalšího komunálního odpadu vedle kontejnerů totiž zcela znemožnilo užívání chodníku před jedním z domů v Otakarově ulici. Zasáhnout museli českobudějovičtí strážníci. Muž však odmítl skládku uklidit. O případu rozhodne správní orgán.

Českobudějovičtí strážníci se v současné době zaměřují především na kontrolu dodržování krizových a mimořádných opatření. V rámci naší činnosti se snažíme o to, abychom pomohli zabránit šíření viru SARS-CoV-2 na území jihočeské metropole. Vyzýváme proto všechny občany i návštěvníky města, dodržujte krizová a mimořádná opatření, buďte ohleduplní ke svému okolí.

Noste roušky ve vnitřních prostorách staveb, v prostředcích veřejné dopravy, ale i na nástupišti, v přístřešku a čekárně veřejné dopravy.

Pochůzkový prodej, zakázaný nařízením města, zaznamenala v pondělí odpoledne městská kamera na Lannově třídě. Dvojice žen zde při tom nabízela kolemjdoucím k podpisu neznámé listiny. Jak se později ukázalo, jednalo se o prodej dárkových kuponů na digitální váhu, kufřík s nářadím, nebo prací prášek. Podezřením ze spáchání přestupku proti pořádku ve státní správě se bude dále zabývat správní orgán.

            Pětatřicetiletý muž se v neděli dopoledne rozhodl odvézt svého bratra na vlakové nádraží v Českých Budějovicích. Při usednutí za volant ho nezastavil platný zákaz řízení motorových vozidel, ani dopravní značení v ulicích města. Nejenže nejprve nechtěl zastavit na výzvu k zastavení vozidla, při setkání se strážníky městské policie se je snažil ještě přemluvit, ať ho nechají dokončit jízdu. Skončil v rukou policistů.

            Skupinka hlučných mužů, postávající a kouřící v chodbě panelového domu, se v sobotu večer nenechala místními obyvateli nijak vyrušovat. Zasáhnout museli českobudějovičtí strážníci. Jak se ukázalo, mezi mužským osazenstvem se nacházelo i dítě v kočárku. Devatenáctiletý otec půlročního chlapce byl pod vlivem alkoholu a přiznal i kouření marihuany. Dítě skončilo v péči prarodičů. Případem se bude dále zabývat oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu.

Hrubé urážky z úst dvaačtyřicetiletého muže, dopadající opakovaně na hlavu sousedů, řešili ve čtvrtek odpoledne českobudějovičtí strážníci v městské čtvrti Mladé. Dalším šetřením celého případu se bude zabývat správní orgán.

Narušování veřejného pořádku dvěma podnapilými muži v úterý večer v Havlíčkově kolonii si vyžádalo zásah českobudějovických strážníků. Jeden z přítomných mužů však se strážníky spolupracovat nehodlal. Urážky na adresu strážníků a neuposlechnutí opakovaných výzev pro něj skončilo nasazením pout a převozem na služebnu policie.

Osobní vozidlo jedoucí rychlostí 140 km/hod. v obci, kde platí maximální povolená rychlost 50 km/hod., zaznamenal v úterý dopoledne radar městské policie na Zavadilce. Devatenáctiletý řidič za volant neusedne po dobu šesti měsíců až jednoho roku. Navíc ho čeká pokuta od 5 do 10 tisíc korun.

Stránky